Kom erbij en maak van een gewone dag een mooie dag
IJMOND - Kent u ze al? De gezellige ontmoetingsplaatsen bij u in de buurt waar iedereen vanaf 65 jaar welkom is? Voor een kop koffie, een praatje én gezellige activiteiten of informatieve workshops en presentaties. Elza-Boules, Huis van de Wijk, Wijk aan Duin en het Siggy Theater in Beverwijk openen hun deuren voor een gezellige ochtend of middag.
“We merken dat ouderen het fijn vinden om elkaar op te zoeken en samen iets te doen. En het liefst een beetje in de buurt”, vertelt Mirjam Nagtegaal van ViVa! Zorggroep. “Daarom zoeken we, en met ‘we’ bedoel ik de zorg- en welzijnsorganisaties en de gemeenten, elkaar steeds meer op om die mogelijkheid te bieden.”
Kom erbij
Elza-Boules, Wijk aan Duin en het Siggy Theater hebben prettige ontmoetingsruimten en de voorzieningen om activiteiten, workshops of presentaties aan te bieden. “De gezelligheid staat voorop”, legt Jacco Tuijn van Welzijn Beverwijk uit. “Een praatje maken met een kopje koffie erbij. Mensen van je eigen leeftijd leren kennen. Die misschien nog wel bij je in de buurt wonen ook.” De bijeenkomst die iedere twee weken op maandag van 15.00 – 16.30 uur in het Siggy Theater plaatsvindt, is inmiddels een begrip. Jacco: “Kwamen daar eerst een handjevol mensen bij elkaar, inmiddels staan er iedere twee weken meer dan tien mensen op de stoep. Ze leren elkaar steeds beter kennen en kijken naar elkaar uit. Zo maak je van een gewone dag een mooie dag.”
Warm welkom
“Voortbordurend op dit succes verwachten we bij Elza-Boules en Wijk aan Duin net zulke fijne ontmoetingen te organiseren. We kijken er naar uit om ook daar nieuwe mensen te begroeten”, vult Jolanda van der Wal van Welzijn Beverwijk aan. “In Wijk aan Duin starten we 23 oktober op donderdag, van 14.00 tot 16.00 uur. Bij Elza-Boules vanaf 24 oktober iedere vrijdag van 10 tot 12 uur.” De vrijwilligers van Elza Boules staan vol enthousiasme klaar om jeu de boules uit te leggen. Samen beleven we plezier aan dit laagdrempelige en gezellige spel. Bij minder goed weer kan er ook binnen gespeeld worden met speciale binnenballen.
Veel mensen vinden het best spannend om voor de eerste keer naar een nieuwe plek toe te gaan en nieuwe mensen te ontmoeten. “Bel of mail ons dan”, zegt Mirjam. “We maken graag een afspraak voor die eerste kennismaking. Maar gewoon binnen komen lopen mag ook. We zorgen ervoor dat iedereen zich welkom voelt.”
Alle locaties zijn goed bereikbaar en toegankelijk. Deelnemers komen met eigen vervoer. Toegang en deelname is in principe gratis. Mirjam: “Soms vragen we een kleine bijdrage voor een activiteit. Dat vermelden we ruim van te voren. Je wordt daar nooit door verrast”.
Meer informatie:
Mirjam, [email protected] / 06 2039 6752
Jolanda, [email protected] / 06 1969 5231